Jakie meble wybrać do pokoju nastolatka?

Jeśli planujemy zmianę mebli u naszego dziecka, szczególnie u tego w wieku nastoletnim, należy wziąć pod uwagę jego zdanie i opinię. Jest już na tyle dorosły, by można z nim było przedyskutować taką ważną kwestię.

Wybór mebli młodzieżowych

solidnie wykonane meble dziecięce i młodzieżoweNastolatek jednak w swoich wyborach niekoniecznie będzie się kierować względami praktycznymi, dlatego też decyzja powinna być wspólna. Na pewno jednym z kryteriów zakupów będzie cena, więc od razu należy ustalić nieprzekraczalny budżet i oraz podstawowe meble, które powinny znaleźć się na wyposażeniu pokoju, np. wygodne do nauki biurko. Dopiero wtedy można zabrać się za szukanie, ponieważ takie kryteria mogą wyeliminować sporo opcji. Na pewno warto wybierać tylko solidnie wykonane meble dziecięce i młodzieżowe, które przetrwają przez przynajmniej kilka lat. Może się okazać, że nawet kilkanaście, jeśli kupujemy meble dla dziecka, które dopiero rozpoczęło szkołę. Warto wtedy wybierać meble modułowe, do których zawsze można dokupić kolejny element lub wymienić jeden z nich na większy, na przykład szafę, łóżko czy biurko. Oczywiście, istotny jest też design mebli, ponieważ te zbyt dziecinne nadają się tylko na krótki czasu. Nasze dziecko szybko z nich wyrośnie i będzie chciało jakiejś odmiany, więc lepiej będzie zainwestować w takie meble, które pasują zarówno dla mniejszego dziecka, jak i dla nastolatka: muszą po prostu być bardziej uniwersalne. Świetnie do tego celu sprawdzają się proste meble, bez większej ilości elementów dekoracyjnych, ale wyróżnione jakimś kolorem, na przykład pionowym pasem wzdłuż jasnej szafy.

Może powtórzyć się też na innych meblach z tej kolekcji. Dzięki temu pokój zostanie ożywiony kolorami, a meble wcale nie będą nudne. Takie meble młodzieżowe będą dobrze wyglądać przez wiele kolejnych lat.