Jak zmniejszyć koszty podróży służbowych?

Podróże służbowe za granicę mogą się okazać niezbędne, aby móc znaleźć nowych kontrahentów, jak również klientów. Należy jednak zdawać sobie sprawe z tego że koszty takich podróży mogą być wyjątkowo wysokie. Wynika to oczywiście z faktu, że zakup paliwa za granicą obciążany jest podatkiem akcyzowym.

Jak starać się o zwrot akcyzy?

zwrot akcyzy z Belgii i francjiW obecnych czasach bardzo trudnym zadaniem może się okazać utrzymywanie firmy, która swoja działalnością obejmuje również kraje zagraniczne. Wynika to z faktu, że taka forma działalności będzie się wiązała również z częstymi podróżami służbowymi, których koszty mogą być bardzo wysokie. W takim wypadku, aby zmniejszyć koszty utrzymania firmy, warto postarać się o zwrot akcyzy z Belgii i Francji. Oczywiście, należy tutaj zdawać sobie sprawe z tego, że samodzielne próby uzyskania zwrotu akcyzy mogą być bardzo trudne. Cały proces wymaga bowiem dobrej znajomości języka, jak również prawa podatkowego. Dlatego też najlepszym pomysłem będzie znalezienie firmy, która będzie pośredniczyć w naszych kontaktach z miejscowymi urzędami. Dzięki temu, cała procedura zwrotu będzie w praktyce znacznie prostsza i przede wszystkim szybsza. Warto pamiętać że koszty zwrotu akcyzy mogą być bardzo wysokie, wiec z pewnością staranie się o niego jest w pełni opłacalne dla każdego przedsiębiorstwa. W szczególności jednak o taki zwrot powinny się ubiegać te firmy, dla których działania konieczne jest wykonywanie częstych podróży zagranicznych, w ramach Unii Europejskiej.

W obecnych czasach wiele firm jest zmuszonych do odbywania częstych podróży zagranicznych. Takie podróże sa oczywiście związane z bardzo wysokimi kosztami. Dlatego warto postarać się o chociaż częściowy zwrot tych kosztów, na przykład w postaci podatku akcyzowego.