Jak działają waporyzatory?

Palenie leczniczej marihuany CBD nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ inhalujemy się dymem, a ten, nasycony jest związkami rakotwórczymi i substancjami smolistymi. Dlatego też, gdy na względzie mamy swoje zdrowie, warto rozważyć zakup vaporizera.

Który waporyzator jest najlepszy?

waporyzatoryZresztą chodzi nie tylko o zdrowie, ale także o oszczędność, a w przypadku palenia możemy o niej zapomnieć. Jest tak, ponieważ temperatura spalania jest dla suszu zbyt wysoka i zanim zdążą się z niego uwolnić substancje czynne, w tym CBD, ulega on spopieleniu. W wyniku tego traci się około 40-50% substancji czynnych, czyli i część naszej gotówki ulatuje bezpowrotnie z dymem. W przypadku korzystania z waporyzatora, tego rodzaju problem nie istnieje, ponieważ te urządzenia przeznaczone są do podgrzewania, a nie spalania materiału roślinnego. W wyniku tego, susz jest podgrzewany równomiernie z każdej strony i do samego końca – w odpowiednim czasie. Dobre waporyzatory możemy kupić w sklepach dla vaperów, zarówno tych działających internetowo, jak i stacjonarnie. Trzeba jednak przyznać iż wybór pierwszej opcji jest bardziej racjonalny, albowiem w sklepach online mamy znacznie większy wybór takich urządzeń. Warto też wiedzieć, że kupimy tam zarówno vaporizery przenośne, jak i stacjonarne. Przy wyborze takiego urządzenia należy pamiętać, że to, co najważniejsze dla jego sprawnego funkcjonowania to mocna bateria i szybki czas podgrzewania materiału roślinnego.

Większość vaperów zdecydowanie woli vaporizery przenośne od stacjonarnych, albowiem dają dużo więcej swobody w użytkowaniu. Natomiast wersje stacjonarne tych urządzeń można wykorzystywać tylko tam, gdzie jest dostęp do gniazdka elektrycznego, co sprowadza się do tego, że nie można ich nazwać praktycznymi.