Instalacje nowoczesnych systemów alarmowych

Osiedle chronione, jakie niedawno powstało na terenie Olsztyna miało być wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne. Każdy dom miał mieć domofon z funkcją wideofonu, a całość osiedla była monitorowania przez ekipy ochrony całodobowo, bez najmniejszych przerw.

Fachowy montaż elektronicznych systemów bezpieczeństwa

Montaż systemów alarmowych olsztynMontaż elektroniki, jak się okazało, nie jest jednak tak prosty, zwłaszcza na terenie dużego, rozległego osiedla, gdzie każdy dom musi być wyposażony w alarmy, domofony i kamery systemu monitorowania. Woleliśmy więc zaangażować usługi zewnętrznej firmy w celu przeprowadzenia fachowej instalacji takiego sprzętu niż ryzykować nieprawidłowe zainstalowanie któregokolwiek z elementów, a tym samym jego nieprawidłowe działanie. Instalatorzy z Olsztyna, których usługi wynajęliśmy w celu założenia na terenie osiedla elektronicznych zabezpieczeń, mieli duże doświadczenie z tego rodzaju wyposażeniem. Na co dzień zajmowali się montażem i konserwacją kamer systemów monitorowania w obiektach komercyjnych oraz montażem alarmów, więc nasze zlecenie nie było szczególnie odmienne od innych jakie wykonywali. Różnicą była tylko ilość urządzeń, oraz teren na którym miały być zamontowane. Alarmy i kamery systemów monitorowania miały być podłączone do głównej centrali ochrony, w której znajdowały się urządzenia monitoringu. Domofony miały natomiast funkcję alarmową, która mogła być uruchomiona przez właścicieli w momencie w którym takowa funkcja była potrzebna.

Kamery systemu monitorowania zostały zamontowane w pierwszej kolejności, gdyż były najłatwiejsze do ulokowania i założenia. Domofony i alarmy zainstalowano później, i ekstensywnie przetestowano pod kątem jakichkolwiek nieprawidłowości, choć żadnych takich problemów nie znaleziono, więc wszystkie instalacje zostały przeznaczone do odbioru.

Więcej na stronie mika-tech.pl