Innowacyjne wałki drewniane do ciasta

 

Od jakiegoś czasu moją pasją stało się gotowanie, co jest niemałym zaskoczeniem dla całej mojej rodziny. Muszę przyznać, ze do tej pory kulinaria  w ogóle mnie nie interesowały, lubiłam tylko dobrze zjeść, ale najchętniej w restauracji. Wszystko zaczęło się całkiem niedawno od niepozornego wałka do ciasta – prezentu od mojej mamy. Na początku, rozbawił mnie ten podarunek, ale któregoś razu wzięłam stolnicę, przepis z internetu i zaczęłam działać. Mam w domu dwa wałki drewniane do ciasta, ale dopiero ten, otrzymamy w prezencie zainspirował mnie do upieczenia swojego pierwszego ciasta.

Wygrawerowany wałek drewniany do ciasta

wałki drewniane do ciastaJestem wdzięczna mojej mamie za ten wałek do ciasta. Może dodatkowo spodobało mi się to w nim, że jest pięknie wygrawerowany, podpisany moim imieniem i nazwiskiem. Bardzo ciekawie to wygląda, a do tego jest drewniany i przyjemny w obyciu. Położyłam go w honorowym miejscu na szafce w kuchni, bo poniekąd też go trochę traktuję jako ozdobę. Znalazłam informację, że takie grawerowane wałki do ciasta można zamówić online. Innowacyjne grawerowane wałki do ciasta można już kupić za 80 złotych, plus dodatkowy koszt grawery czyli jakieś 40 złotych. Cena wałka do ciasta uwarunkowana jest tez tym, z jakiego tworzywa wałek jest wykonany. Najtańsze są te plastikowe, a najdroższe drewniane. Ja mam cudowny dębowy wałek, z którego jestem niesłychanie zadowolona, bo prezentuje się naprawdę okazale. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, więc mam planach zakup kilku takich wałków w ramach prezentów. Na pewno podaruję taki wałek swojej teściowej, siostrze i cioci. Oczywiście, wszystkie będą posiadać odpowiedni wygrawerowany napis, ale jeszcze nie zastanawiałam się, jaki. Może wstawię jakąś sentencję albo je podpiszę. Uważam, że jest to wspaniały prezent, bo na długie lata. Może, taki prezent, również w mojej siostrze obudzi bakcyla i tez zacznie gotować? Jeżeli tak by się stało, to podejrzewam, że jej mąż zacząłby nosić mnie na rękach. Wszystko, jak widać, jest jednak możliwe. Czasami wystarczy trochę fantazji i dobrej woli.

Innowacyjne wałki drewniane do ciasta z grawera, to doskonały pomysł na prezent. Zaleta takich wałków jest to, że oprócz swojej użyteczności, są niezwykle piękne. Taki prezent ma charakter bardzo indywidualny, unikatowy, innowacyjny i oryginalny. Możemy wygrawerować na wałku dosłownie wszystko, nawet wyznać miłość. Będzie to miła pamiątka na długie lata, a może nawet na całe życie, bo przecież drewno jest bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne.