Igły do precyzyjnego tworzenia tatuaży

Początkujących tatuażystów często przytłacza ilość igieł, jakie dostępne są w hurtowniach i sklepach z wyposażeniem do tworzenia tatuaży. Igły mogą mieć odmienne zakończenie główki, szerokość czy nachylenie szczytu, a większość służy do wykonywania odmiennych technik i elementów tatuaży.

Igła do wykonywania cieniowania na tatuażu

igły do cieniowania tatuażuWybór jest szczególnie duży w przypadku poszukiwań dobrej igły do tworzenia cieniowania na tatuażach, bardzo popularnej i widowiskowej techniki, która używana jest niemal zawsze w tatuażu nowoczesnym. Igły do cieniowania tatuażu mają bodaj największe zróżnicowanie, dlatego też nie zdarza się by tatuażysta nie znalazł odpowiedniego dla siebie narzędzia, choć poszukiwania czasem bywają trudne. Oznaczenia igieł ułatwiają ich rozpoznanie, gdyż większość igieł do tatuowania nie jest tak naprawdę jedną igłą, a kilkoma, połączonymi w jedną całość. Do cieniowania zaleca się igły o prostej powierzchni przekroju, które umożliwiają najłatwiejsze wykorzystanie technik cieniowania podstawowego, igły o przekroju okrągłym, zarówno zwartym jak i luźnym, oraz igły pośrednie. Dla osób niezaznajomionych z technikami tatuowania, opisy igieł oraz oznaczenia mogą być niezrozumiałe, aczkolwiek większość tatuażystów bez większego trudu rozpoznaje różnice pomiędzy różnymi rodzajami igieł, i potrafi zastosować ich cechy w praktyce.

Igły do cieniowania, z racji ich zastosowania do wykańczania dzieł, są oczywiście znacznie bardziej delikatne niż igły do konturow, z reguły bardzo grube, toteż mogą mieć mniejszą żywotność jeśli nie pochodzą od najbardziej polecanych producentów. Sprawdzone i przetestowane igły, natomiast, mogą być używane przez całe lata nim ulegną stępieniu na tyle wyraźnemu iż będą potrzebować wymiany na nowe.