Idealny koc na każdą porę roku

Ciepłe koce kojarzą nam się głównie z wielkimi, ciężkimi kocami, które choć dają ciepło to jednak nie zawsze jest nam w nich wygodnie właśnie głównie ze względu na ich ciężar. Tymczasem koc, aby dawał nam dużo ciepła wcale nie musi być gruby i niewygodny. Koce z alpak są tego doskonałym przykładem ponieważ są znacznie lżejsze, cieńsze od typowych koców, a jednocześnie dają więcej ciepła.

Cieplutkie koce z alpak

koc alpakaKoce są przydatne nie tylko jesienią i wczesną wiosną, ale również latem, kiedy często do późna grillujemy na podwórkach, lub na działce. Wówczas ciepły, ale jednocześnie leciutki kocyk idealnie się nadaje, jako milutkie okrycie. Nie zawsze chce nam się szukać wieczorem w szafie cieplejszych ubrań i właśnie w takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest koc alpaka daje nam wełnę niesłychanie milutką i mięciutką w dotyku, a zarazem znacznie cieplejszą niż tradycyjna wełna owcza. Co więcej wełna z alpak jest właśnie cieńsza i lżejsza. Oznacza to, że koc wykonany z wełny alpaki nie będzie ciężkim i niewygodnym w transporcie kocem, lecz lekkim, cienkim, wygodnym, a jednocześnie niezwykle ciepłym. Wełna z alpaki jest porównywana w dotyku do kaszmiru, a w dodatku jest odporna na zabrudzenia oraz na wchłanianie zapachów. Nie musimy się zatem martwić, że po użyciu koca na imprezie przesiąknie on mocno zapachem grilla lub dymu z papierosów.

Koce te są także bardzo proste w utrzymaniu. Jeżeli chcemy wyprać taki koc wystarczy, że umyjemy go w zimnej wodzie z szamponem. Dzięki temu, że są lekkie i cienkie szybko też schną, co stanowi kolejną, ogromną zaletę. Przez wzgląd na tak wiele zalet, jakie posiada wełna z alpaki wykorzystuje się ją nie tylko do produkcji koców, ale także kołder i odzieży, jak na przykład płaszcze idealne nie tylko jesienią, ale i zimową porą.