Gdzie znaleźć dobry kawowy ekspres?

Jestem smakoszem, byłam smakoszem i mam nadzieję, że smakoszem nie będę. Nie jest to sprawa wcale łatwa. Wiele wymagam, a to przede wszystkim kosztuje. Nie kupuję ziół suszonych, muszę mieć świeże. Jeśli masło to bez domieszki margaryny, a jeśli kawa to tylko ziarnista.

Jeśli kawa to tylko ziarnista z ekspresu

ekspresy do kawy w ziarnachUwielbiam kawę w ziarenkach. Przypomina mi co piję. Pieprz również mielę przed spożyciem, ale zupełnie z innych powodów. Ziarenka kawy są eleganckie, widzę co piję. Sporo pieniędzy wydaję na kawę i nie żałuję również na ekspresy. A dobry sprzęt nie jest wcale tak łatwo znaleźć. ekspresy do kawy w ziarnach oczywiście nie mogą być przelewowe, więc są automatycznie droższe. Ja dowiedziałam się, że powinnam szukać ciśnieniowego ekspresu automatycznego z wbudowanym młynkiem. Brzmiało dumnie. Mój poprzedni automat był sprowadzony z zagranicy i niestety nie znalazłam nigdzie drugiego takiego. Jakbym chciała dostać jeszcze raz taki w prezencie! Parzenie kawy jest dla mnie bardzo istotne, nie lubię kwaskowego posmaku i nie lubię, gdy kawa jest mdła. Musi mieć wyraz, musi pachnieć, musi być czuć z czego jest zrobiona. Tego wymagam, gdy jestem w restauracji i tego wymagam od mojego ekspresu, który mam w domu. To nie jest fanaberia. Bo jeśli ktoś ma prawo bać się pająków to czemu ja nie mam prawa nie lubić kawy rozpuszczalnej? Jestem właśnie na etapie szukania dobrego ekspresu, ciągle nie znalazłam tego idealnego. Ładnego, eleganckiego i takiego, który dobrze spieni mleko. Uwielbiam w niedzielę pić Caffe Latte! To mój rytuał.

Mam swoje zasady i jeśli nikomu krzywdy nie robię to czemu miałabym je łamać? Moi znajomi wiedzą, że jeśli kawa nie jest „dobra” to lepiej dać mi herbatę. Każdy już to teraz toleruje i zaakceptował moje dziwactwa. Może dlatego, że oprócz tego jestem też dobrą, ciepłą i empatyczną osobą?