Gdzie w Katowicach znajdę biuro nieruchomości?

Razem z mężem zdecydowaliśmy się zakupić własne mieszkanie. Mieliśmy już dosyć wynajmowania lokali, a poza tym wreszcie udało nam się uzbierać pieniądze na wkład własny. Jako, że mieliśmy już doświadczenie związane z prawem nieruchomości, wiedzieliśmy że są to bardzo skomplikowane procedury i lepiej jest skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika. Teraz musieliśmy znaleźć biuro nieruchomości, które będzie rzetelne i sprosta naszym wymaganiom. To nie było proste zadanie.

Poszukiwania najlepszego biura nieruchomości

najlepsze biuro nieruchomości z KatowiceOkazało się, że na rynku jest bardzo dużo biur nieruchomości, które pełnią takie usługi. Długo zastanawialiśmy się, które z nich powinniśmy wybrać. Rozmawialiśmy na ten temat z naszymi przyjaciółmi, podczas spotkania w restauracji. Powiedziałam, że zależy nam na rzetelnej obsłudze prawnej, a także na wielu nieruchomościach w ofercie, ponieważ mamy dosyć duże wymagania i nie wiem, czy uda nam się znaleźć odpowiednie mieszkanie, w interesującej nas okolicy. Wtedy moja przyjaciółka powiedziała, że ma dla mnie namiary na najlepsze biuro nieruchomości z Katowice. Dowiedziałam się od niej, ta agencja posiada dużą ilość mieszkań na sprzedaż i wynajem na wyłączność, dlatego znajdę tam oferty, które nie są dostępne w innych biurach i nie można ich obejrzeć kontaktując się bezpośrednio z ich właścicielem. Przede wszystkim jednak ich zaletą jest to, że kupujący nie ponosi żadnych kosztów ani za oglądanie mieszkań, ani nie płaci prowizji za ich znalezienie. To bardzo praktyczne i komfortowe rozwiązanie, po przecież nie mamy żadnej pewności, że ostatecznie skorzystamy z kupna mieszkań zawartego w ich ofercie. W takiej sytuacji nie będziemy nic stratni. Jednakże, przyjaciel zapewnił mnie, że na pewno uda nam się tam coś znaleźć. Jeszcze tego samego dnia, zadzwoniliśmy z mężem na podany numer telefonu i umówiliśmy się z przedstawicielem nieruchomości na wstępne spotkanie. Jak się już wkrótce okazało, to był naprawdę bardzo dobry wybór.

W tym biurze nieruchomości znaleźliśmy bardzo fajne mieszkania zarówno w stanie deweloperskim, jak i w pełni urządzone, które mogliśmy obejrzeć w dowolnym czasie. Najważniejsze było jednak dla nas to, że podczas transakcji kupna – sprzedaży, mogliśmy liczyć na kompetentną i rzetelną pomoc doradcy kredytowego, prawnika i specjalisty do spraw ksiąg wieczystych. Dzięki temu udało nam się znaleźć bardzo ładnie mieszkanie w Katowicach, które kupiliśmy w bardzo dobrej cenie i bez żadnych przeszkód prawnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni.