Gdzie w Inowrocławiu kupię pompę ciepła?

 

Kilka lat temu zainwestowaliśmy z mężem w instalacje fotowoltaiczną. Już wkrótce okazało się, że to była bardzo dobra decyzja. Już od pierwszego miesiąca naszego korzystania z tej instalacji, panele słoneczne generowały dużą nadwyżkę prądu względem potrzeb naszego gospodarstwa domowego. Udaliśmy się do firmy fotowoltaicznej, która zakładała nam instalacje, żeby zapytać jak można wykorzystać taką nadwyżkę. Dowiedzieliśmy się, że możemy ten prąd po prostu sprzedać, ale o wiele lepsza jest inwestycja w pompę ciepła do mieszkania.

Inwestycja w pompę ciepła

pompy ciepła w InowrocławiuOkazało się, że jest w tej chwili na rynku dużo pomp ciepła, które można podłączyć do instalacji fotowoltaicznej. Z łatwością można na taką pompę ciepła uzyskać odpowiednie dofinansowanie, ponieważ jest to inwestycja w odnawialne źródło energii. W takiej sytuacji koszt kupna pompy ciepła zwraca się już po około 3 – 4 latach. Byliśmy zainteresowani kupnem takiej pompy ciepła, dlatego wzięliśmy namiary na firmę, która zajmuje się doborem odpowiedniej pompy ciepła w Inowrocławiu, dla indywidualnych klientów. Od razu zadzwoniliśmy pod podany numer telefonu i umówiliśmy się na spotkanie z ich przedstawicielem handlowym. Przygotował on dla nas ekspertyzę, z której wynikało że inwestycja w pompę ciepła, będzie dla nas opłacalna. Instalacja fotowoltaiczna bez problemu powinna wygenerować taką ilość prądu, która pokryje zapotrzebowanie pompy ciepła na prąd. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wybrać bardzo uniwersalną pompę ciepła. Miała ona również wbudowany system chłodzenia, dzięki czemu latem działała niczym klimatyzacja. Dzięki temu podnieśliśmy komfort naszego mieszkania również latem. Bez problemu udało się podłączyć wybraną przez nas pompę ciepła do ogrzewania podłogowego. Jednakże znaczna większość pomp ciepła dostępnych obecnie na rynku jest uniwersalna i nadaje się zarówno do ogrzewania podłogowego jak i grzejnikowego. W firmie w której zakupiliśmy pompę ciepła pomogli nam także wypełnić odpowiedni wniosek o dofinansowanie, które uzyskaliśmy bez problemu.

Byliśmy bardzo zadowoleni w inwestycję w kupno pompy ciepła. W ten, banalny sposób, dobrze i opłacalnie wykorzystaliśmy nadwyżkę prądu generowanego przez naszą instalację fotowoltaiczną. Było to zarówno ekologiczne, jak i bardzo dla nas opłacalne. Koszt kupna pompy ciepła bardzo szybko nam się zwrócił i znów byliśmy na plus z oszczędnościami. Tym bardziej, że korzystaliśmy z tej pompy również w przypadku ogrzewania wody, co dawało nam kolejne zyski i oszczędności.