Garaż z metalowej blachy

Metalowe garaże blaszane nie były projektowane jako konstrukcje stałe, mając zawsze spełniać zadanie tymczasowego miejsca do garażowania samochodu, ale z czasem stały się tak rozpowszechnione, iż w wielu miejscach zostały na stałe po postawieniu, gdyż nie musiały być zastępowane przez konstrukcje betonowe. 

Ocieplany garaż z blachy

garaż metalowy ocieplanyW wielu przypadkach, garaże blaszane nie musiały być zastąpione przez bardziej stałe konstrukcje, gdyż w zupełności spełniały potrzeby osób stawiających je na posesjach. Z racji łatwości montażu, przystępnej ceny i długiej żywotności, blaszane garaże zostały jednymi z najpopularniejszych tymczasowych konstrukcji. Producenci takowych zaczęli więc urozmaicać oferty, w których pojawiły się najróżniejsze warianty, takie jak choćby garaż metalowy ocieplany. Wielu kierowców narzekało bowiem na brak doszczelnienia i niską temperaturę w garażu, zwłaszcza zimą, która uniemożliwiała wykonywanie wielu prac przy garażowanym samochodzie. Ocieplane garaże mają, jak sugeruje ich nazwa, ocieplenie pomiędzy dwoma warstwami ścian, zazwyczaj będące włóknem szklanym czy podobnym lekkim materiałem nie pozwalającym na utratę temperatury i wychładzanie wnętrza garażu. Jest to proste rozwiązanie, nadal pozostające w granicach konstrukcji tymczasowych, aczkolwiek idealnie nadaje się również do tworzenia lekkich, choć solidnych garaży na terenie posesji, które nie muszą być zastępowane stałymi konstrukcjami z racji nie tylko trwałości, ale również i komfortu garażowania samochodu.

Takie garaże są modularne i mogą być dostosowane wielkością do przestrzeni dostępnej na terenie na którym mają być postawione. Rozbudowa garażu czy relokacja nie sprawia przy tym najmniejszego problemu i może być wykonana w bardzo krótkim czasie.