Ekologiczna oczyszczalnia ścieków

 

Naszym marzeniem od bardzo wielu lat był dom wolnostojący, który byłby najbardziej samowystarczalny, jak tylko było to możliwe oraz najbardziej ekologiczny, jak to możliwe. Mieliśmy odziedziczony po moich dziadkach spory kawałek ziemi i przez kilka lat odkładaliśmy pieniądze na budowę naszego wymarzonego domu. Nie chcieliśmy ładować się w kredyty, u mnie w domu nigdy się nie pożyczało pieniędzy i uważałam pożyczki za największe zło. Tym bardziej, że z niewielkim trudem w kilka lat byliśmy wstanie odłożyć potrzebna kwotę.

Projekt i budowa szamba przydomowego

bezpieczne ekologiczne szambo przydomoweKiedy więc w końcu uzbieraliśmy potrzebną kwotę, bez chwili zwłoki zabraliśmy się do dzieła. Znaleźliśmy bardzo dobrego architekta, który specjalizował się w rozwiązaniach ekologicznych i zaprojektował dla nas cudowny dom. Jak tylko projekt był gotowy, ruszyliśmy z budową i już wkrótce nasz dom był gotowy. Zastosowaliśmy w nim bardzo wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak panele słoneczne czy zbiornik na deszczówkę. Mieliśmy także własną studnię głębinową. Brakowało nam jeszcze jedynie własnego szamba. Udało nam się jednak szybko znaleźć firmę, która zaprojektowała i wybudowała dla nas bezpieczne ekologiczne szambo przydomowe. szczególnie ważne było dla nas bezpieczeństwo wybudowanego szamba, mieliśmy bowiem małe dzieci, a także to, aby były to rozwiązanie ekologiczne, biologiczne, bez wykorzystania jakichkolwiek chemikaliów. Oczywiście cena całej usługi była dla nas również ważna, na szczęście jednak firma, który wybraliśmy zrobiła wszystko stosunkowo niedrogo. Wybudowanie własnego szamba było doskonałą inwestycją, która zwróciła nam się w bardzo krótkim czasie. Dzięki posiadaniu własnej indywidualnej oczyszczalni ścieków nasz dom stał się nie tylko bardziej samowystarczalny,a le również mogliśmy stać się niezależni od miejskiej sieci kanalizacji i zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy na ewentualnych rachunkach. Było to naprawdę bardzo dobre i rozsądne posunięcie. Jesteśmy ogromnie zadowoleni z naszego szamba, które bez zarzutu działa już kolejny rok.

Budowa własnej oczyszczalni ścieków to doskonały pomysł dla wszystkich tych, którzy są właścicielami wolnostojącego domu i marzą o zastosowaniu w swoim domowym gospodarstwie jak najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań. Dzięki zastosowaniu specjalnych, biologicznych mechanizmów oczyszczania ścieków, nasza przydomowa oczyszczalnia jest całkowicie bezpieczne i ekologiczna, a równocześnie zapewnia nam bardzo dużą niezależność od zewnętrznej sieci kanalizacyjnej.