Drewnianą balustradę balkonową zamieniłem na stalową

Nie ma chyba bardziej uniwersalnego pojęcia określającego balkonowe zabezpieczenie, aniżeli słowo balustrada. To jedno słowo oznacza zarówno zabezpieczenie balkonu jak i schodów czy tarasu. Dodatkowo balustradą można odgrodzić od siebie różne pomieszczenia. Wszystko to jeszcze ma charakter ozdobny, więc nie jest to tylko zwykła barierka. Wiem o czym piszę, bo posiadam na zewnątrz domu piękny balkon. Jeszcze do niedawna miałem na nim balustradę drewnianą, ale drewno jak to drewno – zaczęło go trochę brakować.

Zamówiłem balustradę ze stali nierdzewnej

balustrady balkonowe nierdzewne krakówPo kilkunastu latach funkcjonowania balustrada wykonana z drewna miała już prawo być odrobinę wyeksploatowana. Wynika to z tego, że drewno ulega wpływowi warunków atmosferycznych. Nie jest ono przecież niezniszczalne, a do tego jak wiadomo, przepadają za nim pewne owady z chrabąszczowatych. Mowa oczywiście o kornikach, które potrafią wyrządzić całkiem sporo szkody. Zwłaszcza przez kilkanaście lat. Dlatego ostatniej wiosny nie zastanawiałem się ani chwili tylko skontaktowałem się z zakładem ślusarskim, który robi w moim mieście balustrady. To nie jest zwykły zakład, ale taki, którego renoma sięga nawet zachodnich krajów europejskich. Dlatego zamawiając u nich balustrady balkonowe nierdzewne Kraków trzeba liczyć się z tym, że czas oczekiwania może wynieść nawet kilka miesięcy. Nie było to dla mnie problemem, bo i tak liczyłem, że zamówioną na wiosnę balustradę zamontuję dopiero w okolicach września. I jak się okazało to w praktyce tak to właśnie wyszło. Balustradę na mój balkon ukończono na koniec sierpnia. Musiałem jeszcze poczekać na firmę, którą zamówiłem do zamontowania balustrady. Bo takiej pracy nikt samodzielnie nie jest w stanie wykonać. Zwłaszcza, że balkon już istnieje i trzeba jeszcze zdemontować starą balustradę. Montaż nowej wcale nie był taki prosty. Balkon miałem wyłożony kaflami, więc niemalże pewne było, że będą one również do wymiany. Mile się zaskoczyłem, bo udało się zamontować nową balustradę bez większych zniszczeń.

Wymiana balkonowej balustrady polegała na wkręceniu specjalnych śrub mocujących w konstrukcję balkonu. Zanim wkręcano śruby w beton to ostrożnie wycinano małe kółko w kafelkach położonych na balkonie. Dlatego płytki tarasowe nie uległy zniszczeniu. Moja nowa balustrada wygląda zachwycająco. Jest bardzo solidna i masywna. Stal nierdzewna jest lakierowana proszkowo, dzięki czemu nigdy nie będzie wymagała malowania. Można powiedzieć, że taka balustrada to już ogrodzenie, które powinno wytrzymać nawet setki lat.