Do garażu zamówiłem bramę segmentową

Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy się z żoną i synem do naszego nowego domu. Jego budowa trochę nam zajęła, więc teraz możemy się cieszyć z luksusu życia na swoim. Budując dom celowo nie robiliśmy garażu, bo chcieliśmy umieścić go w zupełnie innym miejscu. No i właśnie wczoraj murarze skończyli budować nam garaż w rogu naszej posesji.

Zastanawiałem się nad wyborem bramy

bramy segmentowe z WrocławiaJak tylko mogłem dokładnie zmierzyć otwór na bramę to postanowiłem znaleźć firmę, która ją dla mnie zrobi i od razu ją zamówić. Przez kilka dni zastanawiałem się jaką bramę wybrać analizując wszystkie za i przeciw. Cały szkopuł polegał na tym, że nie miałem zbyt wiele miejsca, które mógłbym wykorzystać na otwieranie bramy. Przy bramie skrzydłowej wjazd do garażu byłby już utrudniony. Znalazłem w internecie firmę sprzedającą bramy segmentowe z Wrocławia i zainteresowałem się właśnie tego rodzaju bramami. Okazało się, że taka brama segmentowa to zdecydowanie najlepszy wybór, jeśli na podjeździe ma się niewiele miejsca. Mogłem jeszcze zdecydować się na bramę rolowaną, ale doradzono mi, że segmentowa będzie o wiele praktyczniejsza. Wybraliśmy z żoną taki modny ostatnio kolor grafitowy, więc teraz będziemy musieli zrobić jasną elewację. No bo garaż zewnętrzny musi przecież dobrze wyglądać, więc konieczne jest zrobienie ładnego dachu i ładnej elewacji. Bardzo nam się podoba to, że garaż nie jest połączony z domem.

Zamówiłem bramę segmentową u wspomnianego producenta z Dolnego Śląski i teraz czekam na jej zamontowanie. Rzecz jasna brama będzie automatyczna, więc do tego jeszcze doszły mi koszty automatyki i napędu. No ale nie wyobrażam sobie, że miałbym bramę otwierać ręcznie. Dzisiaj to już chyba nikt nawet nie kupuje bramy bez automatyki. Już nie mogę się doczekać, aż garaż będzie już ukończony.