Do czego służą drzwiczki rewizyjne?

Elementy instalacji, które muszą pozostawać nie zabudowane, takie jak elektryczna deska rozdzielcza , czy zawór gazu, muszą być odpowiednio chronione. Ważne jest nie tylko by chronić je przed dostępem wilgoci, ale również i przed dostępem osób niepowołanych. Konieczne są do tego skrzynki, wyposażone w zamykane na kluczyk drzwiczki.

Jakie powinny być drzwiczki rewizyjne?

mocne drzwiczki rewizyjne stal nierdzewnaWiększość elementów instalacji przesyłowych, takich jak instalacja gazowa czy też elektryczna jest zabudowanych. Niestety nie wszystkie ich elementy mogą być w ten sposób chronione – mowa tutaj na przykład o zaworze gazu czy też tablicy rozdzielczej instalacji elektrycznej. W ich przypadku konieczne okazuje się zapewnienie im oddzielnej ochrony, w postaci na przykład skrzynki, którą jest chroniona przez solidne mocne drzwiczki rewizyjne stal nierdzewna jest najlepszym materiałem w przypadku takich drzwiczek. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego że znajdują się one przez cały czas na wolnej przestrzeni. Z tego względu muszą być wykonane z materiałów które będą uodpornione na korozję. Oprócz tego, jedynie drzwiczki wykonane ze stali nierdzewnej będą w stanie znieść próby ich wyłamania. Przy zakupie odpowiednich drzwiczek tego typu należy brać pod uwagę pewne kwestie. Muszą być one idealnie dopasowane pod kątem rozmiarów do danej skrzynki. Oprócz tego muszą posiadać także odpowiednie ostrzeżenia ostrzegawcze które powinny być wygrawerowane, a nie naklejone w postaci naklejek.

Nie wszystkie elementy instalacji przesyłowych mogą być zabudowane wewnątrz ścian. W ich przypadku więc bardzo ważne jest zapewnienie im odrębnej ochrony. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się w tym przypadku odpowiednie skrzynki zabezpieczone odpowiednio solidnymi drzwiczkami ze stali nierdzewnej.