Do czego może się przydać gruby sznurek z bawełny?

Gdy odwiedzamy sklepy internetowe z włóczkami mamy prawdziwe urwanie głowy. Różne grubości, kolory czy rodzaje włóczek dla początkującego rękodzielnika są prawdziwym wyzwaniem.Podczas takich zakupów możemy kupić sznurki, które nie do końca będą pasować do naszych projektów. Na przykładzie grubego sznurka z bawełny udowodnię, że każdy materiał znajdzie swoje zastosowanie.

Tworzenie makramy do domu

gruby sznurek bawełnianyKiedy w moje ręce niespodziewanie trafił sznurek bawełniany znalazłam ciekawą technikę na jego wykorzystanie. Makrama to arabska technika splotów. Gdy po raz pierwszy podeszłam do makramy byłam zachwycona jej prostotą. W ciągu kilku godzin nauczyłam się 3 podstawowych splotów. Jeszce tego samego dnia wzięłam sznurek bawełniany oraz kijek od otwierania klapy strychu i zaczęłam tworzyć. Stworzenie swojego dzieła zajęło mi dobre kilka dni, ale efekt był zdumiewający. Za pomocą dwóch materiałów oraz nożyczek stworzyłam prostą zasłonę na okno w łazience. Gdy po raz kolejny znajdę sznurek bawełniany z pewnością wykonam kolejną firankę. Pewnego dnia uzupełniałam zapasy swojego pudełka z motkami. Po dotarciu paczki zauważyłam, że zakupiłam gruby sznurek bawełniany zamiast białego motka na zimowe skarpety do spania. Grubość sznurka była niezwykle imponująca. Jednak nie był on odpowiedni do wykonania odzieży. Do głowy przyszedł mi dość ciekawy pomysł aranżacji wnętrza. Niebotycznie sznurek bawełniany wykorzystałam do produkcji poduszek do kanapy. Piękne plecione poduchy do dzisiaj pięknie ozdabiają moje fotele w salonie. Z pozostałości sznurka udało się wykonać mały kocyk dla kota. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwierzak otrzymał własne posłanie. Po wykonaniu małego kocyka pozostało mi jeszcze 1 metr sznurka. Długość ta nie pozwala na wykonanie dalszych robótek. Nie zamierzałam kupować kolejnego sznurka o takiej grubości. Podczas wykonywania prania zabrakło mi miejsca na suszarce. Zamiast kłaść mokre rzeczy na grzejnikach postanowiłam stworzyć małą suszarnie. Odpowiednio sznurek bawełniany posłużył jako wieszak na mokre ubrania.

Mam nadzieję, że odpowiednio gruby sznurek bawełniany nauczył was kreatywności. Jeśli z braku niewiedzy albo impulsu kupicie nieodpowiedni materiał warto poszperać w sieci nad jego praktycznym zastosowaniem. Zasadę kreatywności warto stosować, gdy w ramach prezentu otrzymamy daną włóczkę albo kordonek. Pomysłowość w tworzeniu przyda się, gdy pod ręką zostają nam same skrawki wykorzystanych nitek.