Dla kogo wybrać gitarę 1/2?

Każdy z nas ma w swoim życiu jakieś hobby, któremu chętnie oddaje się w wolnej chwili. Jedni lubią malować, inni śpiewać, jeszcze inni uprawiać sport. Pewne pasje zostają z nami przez całe życie, mogą też stać się kamieniem milowym na naszej drodze zawodowej. Należy do nich na przykład muzyka, której uczą się już bardzo małe dzieci. Jeśli odznaczają się cierpliwością i wytrwałością, mogą osiągnąć wiele w tej dziedzinie.

Lekka gitara dla małego muzykanta

lekka gitara 1/2Nauka gry na instrumencie nie jest prosta, lecz wymaga wiele zaangażowania i cierpliwości. Najlepiej zacząć ją już od najmłodszych lat, gdyż dzieci łatwiej przyswajają technikę gry. Dlatego właśnie wielu rodziców zapisuje swoje pociechy do szkół i kółek muzycznych, gdzie pod opieką doświadczonych pedagogów mogą uczyć się, jak grać na gitarze, fortepianie czy skrzypcach. Najczęściej dzieci mają do wyboru zajęcia w zakresie kilku instrumentów muzycznych, a jeśli nie są zdecydowane, nauczyciel może podpowiedzieć im, do czego mają największe predyspozycje. Popularnym instrumentem muzycznym, który cieszy się wśród dzieci i młodzieży dużym zainteresowaniem, jest gitara. Możemy wykonywać na niej różnego rodzaju utwory, w zależności od gustu lub potrzeb, grać solo, w duecie, tworzyć zespoły i komponować jej dźwięk z innymi instrumentami. Dzieci, które chcą nauczyć się gry na gitarze, najczęściej zaczynają od mniejszych rozmiarów instrumentu, dopasowanego do wieku lub też wzrostu grającego. Lekka gitara 1/2 polecana jest dla dzieci, których wzrost to około 133 – 153 cm. Jeśli nasze dziecko jest wyjątkowo drobne lub wysokie i nie jesteśmy pewni, czy gitara w rozmiarze 1/2 będzie dla niego odpowiednia, możemy posłużyć się również kryterium rozstawu palców u lewej dłoni pociechy. Mierzymy go od kciuka do małego palca. Jeśli wynik to ok. 16 – 18 cm, możemy bez wahania wybrać dla małego muzykanta gitarę 1/2. Warto również zasięgnąć porady nauczyciela muzyki, który podpowie nam, na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu gitary dla dziecka i jaki rozmiar będzie najbardziej odpowiedni dla danego ucznia.

Muzyka to wspaniałe hobby, które pozwala grającemu skupić się i wyciszyć wewnętrznie, a także zachwycić pięknem czystej sztuki. Dobrze wiemy, że osoby umiejące grać na instrumentach są kreatywne, otwarte na świat, odznaczają się też często umiejętnością logicznego myślenia. Jeśli chcielibyśmy zakupić gitarę dla naszej pociechy, która pragnie nauczyć się grać, powinniśmy dobrać ją do wzrostu dziecka i rozstawu jego palców.