dobra wróżka

Czy warto wierzyć we wróżby i horoskopy?

Przesądy towarzyszą nam już od wieków. Wiemy, co sprawi, że będziemy mieć pecha przez kolejne lata. Mimo to, że w obecnych czasach nie ma żadnych badań, które by nam pozwoliły stwierdzić, że wróżby, czy horoskopy są w jakikolwiek sposób prawdziwe to my i tak pozwalamy, by osoba, która nas nie zna, „zaglądała w naszą przyszłość”.

Badania pokazują, że mimo, iż nie do końca w to wierzymy, to i tak dajemy się skusić na poznanie swojej przyszłości. Z usług tego typu korzystają nie tylko przeciętni ludzie ale także politycy czy aktorzy. Niektórzy nawet planują cały swój tydzień według przepowiedni.

Wierzymy, że horoskopy czy wróżby, mają jakiś wpływ na nasze życie. Czasami korzystamy z tego typu usług po to, by chociaż na chwilę zagłębić się w nierealnym świecie marzeń.

Na czym polega cała magia wróżb i horoskopów?

Wróżby i horoskopy charakteryzuje to, że są ogólnikowe. To właśnie sprawia, że większość z nas cały czas wierzy w przepowiednie.

Kolejny czynnik, który przyczynia się do tego, że z chęcią sięgamy po horoskopy to to, że są one pełne pochlebstw. Czytając je dowiemy się, że niedługo spełnią się nasze marzenia lub też, że nasza firma rozkwitnie. W tego typu wróżbach jest zazwyczaj obecna też jakaś mniej miła informacja, która sprawi, że nasza wróżba jest bardziej wiarygodna.

Dlaczego wróżbici są tak wiarygodni?

Dlatego, że są bardzo dobrymi obserwatorami. Uważnie patrzą na wszystkie nasze gesty czy też mimikę twarzy. Nie trudno przecież zauważyć, że wróżka Warszawa i ktoś jest wyjątkowo smutny lub też, że czymś się martwi. Łatwo jest też powiedzieć coś o osobie, która przychodzi po przepowiednie z krótkiej rozmowy, bo przecież na pierwszy rzut oka widać, czy dana osoba jest pewna siebie czy raczej lękliwa.

Leave a Comment