barierka

Barierki – idealny sposób na bezpieczeństwo

Charakteryzują się tym, że mają coś odgradzać lub zabezpieczać. Są bardzo przydatne przy organizacji różnego rodzaju festynów lub koncertów. W zależności od tego, w jaki sposób są one zrobione, wyróżniamy kilka rodzajów.

Barierki ochronne lekkie.

Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy organizacji imprez masowych. Charakteryzują się tym, że zazwyczaj są używane w plenerze. Są bardzo dobre tam, gdzie trzeba wygrodzić jakiś teren a nie ma potrzeby używania barierek z rodzaju ciężkiego.

Wykonywane zazwyczaj ze stali niekiedy dodatkowo galwanizowanej. Są bardzo odporne na uszkodzenia a także warunki atmosferyczne. Nie sprawiają trudności przy montażu a także przy transporcie i magazynowaniu. Nie zabierają zbyt dużej przestrzeni a są idealne, by powiesić różnego rodzaju reklamy.

Barierki zabezpieczające ciężkie.

Są idealnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o koncerty, gdzie może występować bardzo duża ilość osób. Są bardzo stabilne. Charakteryzują się także tym, że są odporne na przesuwanie. Przydają się szczególnie przy scenie. Mają za zadanie wyznaczyć strefy bezpieczeństwa a także odgrodzić teren lub wyznaczyć jedyne możliwe przejście.

Są również dobre jako powierzchnie reklamowe.

Barierki zabezpieczające wysokie.

Mają takie same funkcje jak wymienione poprzednio jednak są dużo wyższe i idealnie nadają się na różnego rodzaju większe imprezy masowe takie jak na przykład rajdy.

Barierki drogowe.

Charakteryzuje je to że ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zazwyczaj są stosowane w miejscach, które są narażone na wypadki mogące się pojawiać poprzez przypadkowe wyjechanie pojazdów. Zazwyczaj mają zastosowanie na mostach i wiaduktach, gdzie wypadki mogą być szczególnie niebezpieczne. Sztywno określają gdzie znajduje się jezdnia.

Powinny udaremniać przejazd pojazdu poza krawędź jezdni. Pozwalają one przy stosunkowo małym zagrożeniu odbić się od bariery. Podczas takiej kolizji powodują bardzo małe uszkodzenie pojazdu.

Metalowe słupki.

Są popularne na różnego typu bankietach lub w marketach. Służą do szybkiego wyznaczania dróg, jakimi ludzie mają się poruszać. Tworzą pewnego rodzaju strefy ograniczonego dostępu. Są zazwyczaj łączone taśmą lub sznurem o intensywnym kolorze.

Leave a Comment